Spektakl w języku angielskim "Teen Angel"
Wpisany przez Nauczyciele języka angielskiego

W  dniu 19.05.2017 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu odbył się angielskojęzyczny spektakl w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu. Sztuka D.M. Larsona zatytułowana „Teen Angel” spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem młodej widowni. Tematyka poruszająca problem rozwiązywania swoich problemów oraz wykorzystania drugiej szansy, jaką czasem otrzymujemy od losu, a także wątek rozwijania się prawdziwego uczucia głównych bohaterów poruszał do głębi, zwłaszcza przekazany przez młodych aktorów w tak przekonujący sposób. Uczniowie na scenie odegrali swoje role bardzo artystycznie i zebrali zasłużone oklaski nie tylko od kolegów z własnej szkoły, ale także od zaproszonych szkół z miasta i okolicy.

To naprawdę wspaniały przykład rozwijania swoich zdolności, wychodzący poza szkolną ławkę. Nie sposób przecenić takiej formy pracy, która wykorzystuje różne możliwości młodego człowieka : począwszy od umiejętności językowych i artystycznych, poprzez rozwijanie kreatywności, a nawet osobowości uczniów. Spektakl w języku obcym to wyzwanie zarówno dla przedstawiających, jak i dla widowni. Ale wielomiesięczna praca przyniosła oczekiwany efekt. Uczniowie odebrali zasłużone gratulacje.

Młodzi artyści o spektaklu: „ To naprawdę wspaniałe przeżycie. Przygoda, która zostanie zapamiętana na długo. Bez mrugnięcia okiem piszemy się na kolejne takie przedsięwzięcia, pomimo ogromu pracy i wysiłku włożonego w przygotowanie tego przedstawienia”.