STRAJK PRACOWNIKÓW OŚWIATY
Wpisany przez Pracownicy Gimnazjum nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego

Drodzy rodzice!

Na 31 marca 2017 r. Związek Nauczycielstwa Polskiego wyznaczył datę strajku pracowników Oświaty. Zdajemy sobie sprawę z utrudnień, jakie powoduje strajk. Wierzymy, że zarówno Państwo, jak i Wasze dzieci ze zrozumieniem podejdziecie do zaistniałej sytuacji. Chcemy, abyście wiedzieli, że w tym dniu będziemy protestować w naszym wspólnym interesie. Pragniemy, aby głos pracowników oświaty był wreszcie poważnie traktowany przez ministerstwo. Dziękujemy też za wsparcie naszych dotychczasowych działań.

Zgodnie z planami MEN za dwa lata obecni szóstoklasiści i uczniowie pierwszych klas gimnazjum będą równocześnie zdawać do tych samych szkół średnich. Miejsc nie przybędzie - dzieci będzie dwa razy więcej. W imię czego, ponad 720 tys. obecnych szóstoklasistów i uczniów klas pierwszych gimnazjum ma ze sobą konkurować o te same miejsca w szkołach? W szkołach średnich, które w dużej mierze decydują o wyborze studiów, zawodu, o przysz łych wyborach życiowych. Chcemy dla nich równego dostępu do szkół średnich, na takich samych zasadach, z takimi samymi szansami, jakie mają wszystkie inne roczniki.

Tylko wspólne działanie rodziców i środowiska nauczycielskiego może doprowadzić do pozytywych zmian w systemie edukacji. Bądźmy więc razem 31 marca i pokażmy wszystkim, że działamy razem. Jeśli mają Państwo możliwość zapewnienia Waszemu dziecku opieki w tym dniu, bardzo o to prosimy.