II miejsce dziewcząt i chłopców w drugiej rundzie eliminacji Coca Cola Cup 2016
Wpisany przez mgr Bartosz Gotkiewicz

Gimnazjum nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nowym Targu ponownie gościło drużyny męskie oraz żeńskie w turnieju Coca Cola Cup 2016. Przy pięknej pogodzie, licznie zgromadzeni uczniowie wraz z nauczycielami i dyrekcją wspierali swoje koleżanki i kolegów głośnym dopingiem.

Chłopcy pierwszy mecz przegrali z drużyną z Maniów 1:5, następnie zremisowali z Czarnym Dunajcem 1:1. Ostatni mecz z drużyną z Ochotnicy Dolnej został zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść naszej drużyny, ponieważ braki kadrowe nie pozwoliły zespołowi z Ochotnicy Dolnej na przyjazd do Nowego Targu. W starciu Maniów z Czarnym Dunajcem padł wynik 6:1, dzięki czemu nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce. Gratulacje należą się gimnazjalistom z Maniów ponieważ zaprezentowali wysoki poziom umiejętności piłkarskich. Niestety w kategorii chłopców tylko zwycięzca awansował do kolejnej rundy rozgrywek. Mimo braku awansu, naszej męskiej drużynie należą się duże brawa za zaangażowanie oraz walkę w każdym meczu do samego końca.

Dziewczęta rozpoczęły swoje rozgrywki od efektownego zwycięstwa z drużyną z Czarnego Dunajca 5:0. W drugim meczu rozgromiły rywalki z Frydmana 8:1 i po ostatnim gwizdku sędziego było już pewne, że żeńska drużyna naszej szkoły awansowała do najlepszej „16” w województwie! Niestety w ostatnim meczu turnieju nasze dziewczęta zostały pokonane 0:1 przez drużynę z Naprawy i to właśnie zespół prowadzony przez trenera Bogusława Gwiżdża awansował z pierwszego miejsca.

Kombinacyjna i zespołowa gra naszej drużyny zrobiła bardzo dobre wrażenie na opiekunach pozostałych drużyn oraz obserwatorach, którzy rozgrywki śledzili z trybun naszego boiska.

W dziewczynach drzemie olbrzymi potencjał, a co najważniejsze - gra w piłkę nożną sprawia im wielką radość!

Przed naszymi piłkarkami udział w ostatnim etapie eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 13 maja (piątek) na naszym boisku od godziny 10.00.

Trzymajcie mocno kciuki i głośno dopingujcie!

Opiekun drużyn

Bartosz Gotkiewicz