„Dwójka” kibicuje Wiśle.
Wpisany przez mgr Witold Chamuczyński

W sobotę 16 kwietnia koszykarska brać naszej szkoły wraz z opiekunami i organizatorami wyjazdu–Witoldem Chamuczyńskim i Wojciechem Polakiem- w godzinach popołudniowych wyruszyła do Krakowa na mecz koszykówki Kobiet Wisła Can Pack – Ślęza Wrocław. Był to pierwszy mecz półfinału play - off w rywalizacji do trzech zwycięstw. Mieliśmy szczęście, trafiliśmy na wyjątkowo zacięty i pasjonujący mecz. Prowadzenie zmieniało się wielokrotnie, a Wisła wygrała dzięki rzutowi na 0,1 sek. przed końcową syreną. Dla wielu z nas był to pierwszy mecz życiu dorosłej koszykówki widziany „na żywo”.

Po meczu udaliśmy się na rytualną wizytę do znanej sieci fast food, a potem zmęczeni i senni wróciliśmy do domów.

W wyjeździe do Krakowa uczestniczyło szesnastu uczniów naszego Gimnazjum oraz trzy uczennice z SP 11.  Udział w meczu był również elementem realizacji programu edukacyjnego, dotyczącego rozwoju koszykówki na terenie naszej szkoły.

W następnym sezonie planujemy kolejną kibicowską wyprawę do Krakowa, tym razem być może na mecz koszykówki męskiej.