List pedagogów do rodziców
Wpisany przez Pedagodzy szkolni

Szanowni Rodzice!

W szkole, do której uczęszcza Wasze dziecko, wdrożony zostanie program profilaktyki palenia tytoniu, realizowany w ramach Szkolnego Programu Profilaktyki – obszar III: „Przejawy niedostosowania społecznego w środowisku uczniowskim: palenie papierosów, sięganie po alkohol i inne substancje odurzające”.

Palenie tytoniu to nałóg, na który jesteśmy najmniej uczuleni. Może dlatego, że 30 % z nas ludzi dorosłych – pali? To, że jest to pierwsza przyczyna najpoważniejszych chorób nie budzi już żadnych wątpliwości!

Nam natomiast chodzi o dzieci, o Wasze dzieci i o Twoje dziecko.

Informujemy!

W każdej pierwszej klasie podczas godzin wychowawczych będą przeprowadzone zajęcia „Znajdź Właściwe Rozwiązanie”, dotyczące profilaktyki palenia tytoniu rekomendowane przez MEN, Kuratorium Oświaty, Główny Inspektorat Sanitarny, Instytut Matki i Dziecka,.

W ramach programu zaprosimy Państwa na spotkanie do Szkoły. O terminie spotkania zostaniecie Państwo poinformowani.

Nasz wysiłek bez Waszej rodzicielskiej pomocy i wsparcia przyniesie niewielkie efekty.

Przykład jest najbardziej zaraźliwy.

Dyrekcja i Pedagodzy