Spektakl "Beauty Is a Beast”
Wpisany przez Grzegorz Czyż

W dniu 8.05.2015 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbył się spektakl w języku angielskim pt. "Beauty Is a Beast”, przygotowany przez uczniów naszej szkoły w oparciu o sztukę D.M Larsona. Przedsięwzięcie zostało przygotowane z dużym rozmachem – 22 uczniów pracowało nad spektaklem pod opieką trzech nauczycielek języka angielskiego. Opracowano spektakularną scenografię oraz znakomicie dobrane tło muzyczne.

Uczniowie mieli przed sobą trudne zadanie: role były długie, sporo czasu zajęło nauczenie się ich na pamięć. Do tego doszło jeszcze szlifowanie formy aktorskiej, opracowanie odpowiednich kostiumów i przede wszystkim -  doskonalenie języka obcego. Kilkumiesięczne próby przyniosły oczekiwany efekt: widowisko obejrzało łącznie ponad 600 widzów, w tym uczniowie i nauczyciele z zaproszonych szkół gimnazjalnych i podstawowych, oraz zaproszeni przedstawiciele władz oświatowych naszego miasta. Sami uczniowie z pewnością nie żałują trudu: to piękna przygoda, którą zapamiętają na długo. A osiągnięć językowych nie sposób przecenić.

Jesteśmy obecni takze w sieci. Zapraszamy TUTAJ