Wybory w szkole
Wpisany przez mgr Marek Bocheński

WYBORY PREZYDENCKIE W GIMNAZJUM

W niedzielę 10 maja odbędą się wybory prezydenta Polski. Tymczasem już teraz możemy powiedzieć jakim poparciem cieszą się kandydaci na urząd prezydenta u uczniów z naszego Gimnazjum. Zgłaszając szkołę do programu edukacyjnego "Młodzi głosują", z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, uczniowie mogi dokonać świadomego wyboru Prezydenta spośród 11 kandydatów na ten zaszczytny urząd.

Udział w programie miał na celu w efektywny sposób wpłynąć na edukacje obywatelską oraz zwiększyć udział młodych Polaków w życiu politycznym.

Akcja ,, Młodzi głosują " trwa już 20 lat i uczestniczyło w niej dotąd 2,6 miliona osób. W tym roku wspólnie z 300 000 uczniów z całej Polski głosowali też uczniowie z naszej szkoły .

W dniu 30 kwietnia 2015 roku od godziny 8-14 czynny był  lokal wyborczy przygotowany wcześniej przez uczniów z samorządu szkolnego. W demokratyczny sposób wyłoniono członków szkolnej komisji wyborczej oraz osoby czuwające nad prawidłowością głosowania. Wcześniej przygotowano kampanie informacyjną wśród uczniów, rozdając ulotki przygotowane przez CEO w Warszawie.

Uprawnionych do głosowania uczniów z klasy I - III było 409, a wzięło w nim udział 303. Głosów ważnych oddano 299, a nieważnych 4. Frekwencja wynosiła 74%.

Po przeliczeniu głosów wyniki głosowania zostały wysłane do CEO w Warszawie, a uczniowie mogli się o nich dowiedzieć z wywieszonych w wyznaczonych miejscach protokołów i od nauczycieli.