LogowanieBIP

ZPB

Zadowolony Konsument


Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu
Zebrania z rodzicami.
Wpisany przez Dyrekcja szkoły   

Informujemy, że 15 września 2016r. o godzinie 1700 w budynku Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu odbedą się spotkania rodziców z wychowawcami. Ze względu na charakter omawiamych spraw prosimy rodziców o przybycie.

 
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017
Wpisany przez Dyrekcja szkoły   

Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się

1 września 2016r.

Godzina 900 - Msza Św. w Kościele NSPJ w Nowym Targu

Godzina 1000 - Klasy II i III - spotkanie z wychowawcami w klasach wg harmonogramu

Klasy I - otwarcie roku szkolnego - sala gimnastyczna, następnie przejście wraz z wychowawcami do wyznaczonych klas - wg harmonogramu

 
KONKURS "ODDAL TO"
Wpisany przez Grzegorz Czyż   

KONKURS pt „ODDAL TO”

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Nowym Targu informuje, że 31 maja i 1 czerwca 2016 r. został ogłoszony konkurs Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Polskiego Towarzystwa Higienicznego pt „Oddal to”.
Konkurs poświęcony jest zainteresowaniom opinii publicznej, szczególnie młodzieży, dotyczy  szeroko rozumianej profilaktyki uzależnień, chorób, promocji zdrowego stylu życia i edukacji prozdrowotnej.
Zachęcamy do robienia zdjęć w trakcie trwania wakacji,  które umożliwią stworzenie pracy zbiorowej (kolaż, infografikę, plakaty, animacje). Termin składania prac został ustalony na koniec września.

Szczegóły:

Konkurs „Oddal to” przeznaczona jest dla gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Do wygrania nagrody dla szkół o łącznej wartości 20 000 zł!! Zasady są proste:
1. Uczniowie robią zdjęcia za pomocą aplikacji Oddal to;
(Którą można pobrać na stronach: sklepu Google play lub App Store),
2. Następnie ze zdjęć, klasa czy nawet cała szkoła, przygotowuje pracę wykorzystującą zrobione przez uczniów zdjęcia (np. kolaż, infografika, plakat);
3. Pracę, zapisaną na nośniku cyfrowym, przesyłacie na adres Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Konkurs dla szkół jest dłuższy! Prace zbiorowe można wysyłać, aż do 30 września, tak aby wszyscy zdążyli przygotować propozycje pokazujące, że to co niezdrowe należy oddalić!

http://gis.gov.pl/o-nas/aktualnosci/369-oddal

 
WYCIECZKA DO BIECZA, BÓBRKI I ODRZYKONIA
Wpisany przez Grzegorz Czyż   

16 czerwca br. (czwartek) odbyła się wycieczka młodzieży z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu, sfinansowana przez Burmistrza Miasta Nowy Targ. Ilość miejsc była ograniczona, więc pojechali tylko uczniowie klas pierwszych i drugich z najwyższą średnią ocen (40 osób), pod opieką czterech nauczycieli. Odwiedziliśmy kolejno: Biecz, Bóbrkę, Odrzykoń.
Wyjechaliśmy o godzinie 7 rano. Podróż uprzyjemniały nam żarty pana przewodnika. Około godziny 10 dojechaliśmy do Biecza, w którym na początek odwiedziliśmy wspaniałą kamieniczkę z basztą, mieszczącą Muzeum Ziemi  Bieckiej. Następnie wybraliśmy się w stronę ratusza. Tam rozdzieliliśmy się na dwie grupy: jedna z nich udała się do kata, który opowiadał o jego zanikłym zawodzie, druga zaś wychodziła po schodach na wysoką wieżę, z której można było zobaczyć panoramę miasta. O godz. 12 zjedliśmy pożywny obiad w restauracji „U Becza”.       
Dalej wyruszyliśmy do Bóbrki. Ok. godziny 14 rozpoczęliśmy zwiedzanie działającej od XIX w. kopalni ropy naftowej, która niegdyś należała do Ignacego Łukasiewicza. Było to niezwykle ciekawe miejsce, ukazujące osiągnięcia polskiej nauki.

Na koniec odwiedziliśmy ruiny zamku w Odrzykoniu. Lokalna pani przewodnik opowiedziała nam o dwóch niecierpiących się rodzinach, których historia zainspirowała słynną komedię Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”. Mogliśmy tam też zobaczyć zrekonstruowane narzędzia tortur.

Do Nowego Targu powróciliśmy po godzinie 21. Atmosfera wycieczki była nad wyraz miła. Wiele osób chciałoby ją powtórzyć.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2

 

I jeszcze kilka zdjęć :)

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 69