ZPB

KONKURS "ODDAL TO"
Wpisany przez Grzegorz Czyż

KONKURS pt „ODDAL TO”

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Nowym Targu informuje, że 31 maja i 1 czerwca 2016 r. został ogłoszony konkurs Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Polskiego Towarzystwa Higienicznego pt „Oddal to”.
Konkurs poświęcony jest zainteresowaniom opinii publicznej, szczególnie młodzieży, dotyczy  szeroko rozumianej profilaktyki uzależnień, chorób, promocji zdrowego stylu życia i edukacji prozdrowotnej.
Zachęcamy do robienia zdjęć w trakcie trwania wakacji,  które umożliwią stworzenie pracy zbiorowej (kolaż, infografikę, plakaty, animacje). Termin składania prac został ustalony na koniec września.

Szczegóły:

Konkurs „Oddal to” przeznaczona jest dla gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Do wygrania nagrody dla szkół o łącznej wartości 20 000 zł!! Zasady są proste:
1. Uczniowie robią zdjęcia za pomocą aplikacji Oddal to;
(Którą można pobrać na stronach: sklepu Google play lub App Store),
2. Następnie ze zdjęć, klasa czy nawet cała szkoła, przygotowuje pracę wykorzystującą zrobione przez uczniów zdjęcia (np. kolaż, infografika, plakat);
3. Pracę, zapisaną na nośniku cyfrowym, przesyłacie na adres Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Konkurs dla szkół jest dłuższy! Prace zbiorowe można wysyłać, aż do 30 września, tak aby wszyscy zdążyli przygotować propozycje pokazujące, że to co niezdrowe należy oddalić!

WYCIECZKA DO BIECZA, BÓBRKI I ODRZYKONIA
Wpisany przez Grzegorz Czyż

16 czerwca br. (czwartek) odbyła się wycieczka młodzieży z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu, sfinansowana przez Burmistrza Miasta Nowy Targ. Ilość miejsc była ograniczona, więc pojechali tylko uczniowie klas pierwszych i drugich z najwyższą średnią ocen (40 osób), pod opieką czterech nauczycieli. Odwiedziliśmy kolejno: Biecz, Bóbrkę, Odrzykoń.
Wyjechaliśmy o godzinie 7 rano. Podróż uprzyjemniały nam żarty pana przewodnika. Około godziny 10 dojechaliśmy do Biecza, w którym na początek odwiedziliśmy wspaniałą kamieniczkę z basztą, mieszczącą Muzeum Ziemi  Bieckiej. Następnie wybraliśmy się w stronę ratusza. Tam rozdzieliliśmy się na dwie grupy: jedna z nich udała się do kata, który opowiadał o jego zanikłym zawodzie, druga zaś wychodziła po schodach na wysoką wieżę, z której można było zobaczyć panoramę miasta. O godz. 12 zjedliśmy pożywny obiad w restauracji „U Becza”.
Dalej wyruszyliśmy do Bóbrki. Ok. godziny 14 rozpoczęliśmy zwiedzanie działającej od XIX w. kopalni ropy naftowej, która niegdyś należała do Ignacego Łukasiewicza. Było to niezwykle ciekawe miejsce, ukazujące osiągnięcia polskiej nauki.

Na koniec odwiedziliśmy ruiny zamku w Odrzykoniu. Lokalna pani przewodnik opowiedziała nam o dwóch niecierpiących się rodzinach, których historia zainspirowała słynną komedię Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”. Mogliśmy tam też zobaczyć zrekonstruowane narzędzia tortur.

Do Nowego Targu powróciliśmy po godzinie 21. Atmosfera wycieczki była nad wyraz miła. Wiele osób chciałoby ją powtórzyć.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2

I jeszcze kilka zdjęć :)

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW
Wpisany przez Dyrekcja szkoły

Informujemy, że od czwartku 16 czerwca w sali 29 - obok stołówki,będzie można sprzedać i kupić podręczniki do klasy III gimnazjum. Wszystkich zainteresowanych II i III - klasistów zapraszamy!!

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA KL;AS III NA ROK SZKOLNY 2016/2017
Wpisany przez Dyrekcja szkoły

Informujemy, że wykaz podręczników dla klas III na rok szkolny 2016/2017 jest do pobrania (KLIKNIJ TUTAJ)

UWAGA UCZNIOWIE KLAS I !!!
Wpisany przez Dyrekcja szkoły

Od wtorku do piątku tj. od 14.06. do 17.06.2016r. biblioteka szkolna będzie przyjmowała podręczniki szkolne, które otrzymaliście bezpłatnie na początku roku szkolnego. Podręczniki będą przyjmowane według harmonogramu ogłaszanego na bieżąco. Jeśli ktoś zgubił podręcznik lub podręczniki, zgodnie z regulaminem MA OBOWIĄZEK GO ODKUPIĆ!!

Ponieważ księgarnie nie prowadzą sprzedaży podręczników dotacyjnych, należy je zakupić bezpośrednio w wydawnictwie za pośrednictwem stron internetowych.

Poniżej podajemy adresy stron WWW wydawnictw wraz z wykazem podręczników: (kliknij w adres strony wydawnictwa)

Nowa Era: https://www.nowaera.pl

Biologia - "Świat biologii" - klasa I

Chemia - klasa I

Geografia - "Planeta Nowa" - klasa I

Informatyka - "Informatyka dla Ciebie" - klasa I - III

Język angielski - "Express Smart Time" - część I

WSiP: https://www.wsip.pl

Język polski - "Bliżej słowa" - klasa I

Matematyka - "Liczy się matematyka" - klasa I

Fizyka - "Świat fizyki" - klasa I

Język niemiecki - "Aktion deutsch" - część I

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe: https://www.gwo.pl

Historia I - podręcznik do gimnazjum

Informujemy jednocześnie, że podręczniki i ćwiczenia dla uczniów klas I i II są bezpłatne (dotacja ministerialna MEN), natomiast uczniowie klas III muszą zakupić podręczniki i zeszyty ćwiczeń.

Wykaz podręczników dla klasy III - wkrótce do pobrania!

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>