Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu
Wpisany przez Grzegorz Czyż

Boże Narodzenie 2014

"Zawsze ilekroć uśmiechasz się
do swojego brata i wyciągasz do Niego rękę
jest Boże Narodzenie,
Zawsze, kiedy milkniesz, by innych wysłuchać
jest Boże Narodzenie,
Zawsze kiedy rezygnujesz z zasad,
które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności
jest Boże Narodzenie,
Zawsze kiedy rozpoznajesz w pokorze,
jak bardzo znikome są Twoje możliwości
i jak wielka jest Twoja słabość,
Zawsze ilekroć pozwolisz by BÓG
pokochał innych poprzez Ciebie,
ZAWSZE WTEDY JEST BOŻE NARODZENIE"

Matka Teresa z Kalkuty

Łamiąc się wigilijnym opłatkiem życzymy błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Niech nowonarodzony Jezus obdarza potrzebnymi łaskami w każdym dniu nowego 2015 roku.

Dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie Gimnazjum nr 2

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Targu

Spektakl "WYBÓR"
Wpisany przez mgr Alicja Bryniarska

W piątek, tj. 5 grudnia w ramach Nowotarskiego Dnia Wolontariusza we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz Fundacją im. Adama Worwy młodzież naszego gimnazjum przygotowała spektakl pt. "Wybór". Sztuka poruszała problem samotności starszego człowieka i konfliktów panujących w rodzinie, ponadto skłaniała do refleksji na temat trudnych wyborów, dokonywanych przez człowieka.

Obsada: Mateusz Gruchacz, Zofia Masłowska, Agnieszka Obirek, Aleksandra Ostapczuk, Natalia Piątek, Jakub Urbański i Jan Walasik.

Opiekunowie: mgr Alicja Bryniarska, mgr Ewa Kowal, mgr Agata Haładyna

Spotkania z rodzicami
Wpisany przez Dyrekcja szkoły

Informujemy, że dnia 2 grudnia 2014r. o godz. 17.00 w naszej szkole odbędą się spotkania z rodzicami. Wykaz sal będzie wywieszony na drzwiach wejściowych. Wszystkich rodziców zapraszamy.

Festiwal Poezji i Pieśni Patriotycznej
Wpisany przez Grzegorz Czyż

W dniu 13 listopada 2014r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbył się Powiatowy Festiwal Poezji i Pieśni Patriotycznej im. Jadwigi Apostoł - Staniszewskiej. Nasze gimnazjum reprezentowali: Oliwia Żegleń  z klasy Ia - recytacja wiersza A. Suskiego "Ruiny klasztoru" oraz Paweł Kutyła z klasy Id - utwór "Mury" Jacka Kaczmarskiego.

Uczniów przygotowały mgr K. Wida i mgr E. Lewicka

Oliwii i Pawłowi serdecznie gratulujemy :)

XV Kwesta Nowotarska
Wpisany przez Bartek Wiśniowski

Pierwszego dnia listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych uczniowie Samorządu Szkolnego naszej szkoły w składzie:

Bartek Wiśniowski kl. 3B, Marysia Spyra kl. 3d, Zuzanna Haber kl.3c i Hubert Kos kl. 1a  pod opieką pani mgr Moniki Gołdyn

po raz kolejny wzięli udział w XV Kweście Nowotarskiej organizowanej na rzecz odnawiania zabytkowych nagrobków na nowotarskim cmentarzu.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>