LogowanieBIP


Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu
Festiwal Poezji i Pieśni Patriotycznej
Wpisany przez Grzegorz Czyż   

W dniu 13 listopada 2014r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbył się Powiatowy Festiwal Poezji i Pieśni Patriotycznej im. Jadwigi Apostoł - Staniszewskiej. Nasze gimnazjum reprezentowali: Oliwia Żegleń  z klasy Ia - recytacja wiersza A. Suskiego "Ruiny klasztoru" oraz Paweł Kutyła z klasy Id - utwór "Mury" Jacka Kaczmarskiego.

Uczniów przygotowały mgr K. Wida i mgr E. Lewicka

Oliwii i Pawłowi serdecznie gratulujemy :)

 
XV Kwesta Nowotarska
Wpisany przez Bartek Wiśniowski   

Pierwszego dnia listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych uczniowie Szkolnej Rady Uczniowskiej naszej szkoły w składzie:

Bartek Wiśniowski kl. 3B, Marysia Spyra kl. 3d, Zuzanna Haber kl.3c i Hubert Kos kl. 1a  pod opieką pani mgr Moniki Gołdyn

po raz kolejny wzięli udział w XV Kweście Nowotarskiej organizowanej na rzecz odnawiania zabytkowych nagrobków na nowotarskim cmentarzu.


Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom.

 
Wycieczka do Zakopanego
Wpisany przez mgr Bartosz Gotkiewicz   

W dniu 6 listopada b.r. grupa uczniów z naszej szkoły wyjechała na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Zakopanego, której głównymi celami było piesze wejście na szczyt Gubałówki, zwiedzenie starego kościółka pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej i najbardziej znanego, zabytkowego cmentarza zakopiańskiego. Na Gubałówkę wyprowadził grupę szlak turystyczny, biegnący wzdłuż szyn kolejki. Podejście do górnej stacji kolejki trwało około 40 minut. Po drodze grupa zatrzymywała się dwukrotnie na krótki odpoczynek i podziwianie panoramy Tatr. Chociaż dzień był pochmurny, można było dostrzec najbardziej znane tatrzańskie turnie. Na górze młodzież przeszła spacerem Drogę Stanisława Zubka, zatrzymując się na dłuższą chwilę przy punkcie widokowym, skąd roztaczał się interesujący widok na całe pasmo tatrzańskie. Następnie, po posileniu się suchym prowiantem, uczestnicy wycieczki zjechali kolejką linowo-terenową do dolnej stacji, skąd przeszli na ul. Kościeliską, przy której znajduje się stary kościółek zakopiański, wybudowany w poł. XIX wieku. Po jego krótkim zwiedzeniu, cała grupa udała się, na znajdujący się obok niewielki, ale piękny – zabytkowy Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, na którym pochowane są osoby zasłużone dla Zakopanego i Tatr. Są wśród nich artyści, literaci, architekci, uczeni, przewodnicy i taternicy.
Po zwiedzeniu cmentarza, młodzież wróciła busem do Nowego Targu.

Nowy Targ, 6.11.2014 r.                               Bartosz Gotkiewicz, opiekun wycieczki

 

 
KONKURS POLONISTYCZNY
Wpisany przez mgr Alicja Bryniarska   

5 listopada odbył się szkolny etap Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego pod hasłem "W rozstaniach najpiękniejsze są powroty".

33 gimnazjalistów zmierzyło się z zadaniami, sprawdzającymi ich wiedzę z zakresu obowiązująch lektur. Wyniki już wkrótce!

 
Zamówienia publiczne
Wpisany przez Dyrekcja szkoły   

Informuję, że w zakładce ZAMÓWIENIA PUBLICZNE pojawiły się dokumenty dotyczące oferty handlowej. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 54