Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu
Spotkania z rodzicami
Wpisany przez Dyrekcja szkoły   

Informuję, że 29 stycznia 2015 roku odbędą się spotkania z rodzicami uczniów gimnazjum:

  • rodzice uczniów klas II - godz. 17:00 - spotkanie z prowadzącymi "Archipelag skarbów" w ramach programu profilaktycznego realizowanego dla uczniów klas II - na sali stołówki szkolnej (s. 65), po spotkaniu zebrania z nauczycielami w klasach - godz. 18:00
  • rodzice uczniów klas I i III - spotkania z wychowawcami w klasach - godz. 18:00

Rodziców uczniów klas III (po zebraniach z wychowawcami) zapraszam na krótkie spotkanie z doradcą zawodowym gimnazjum  - sala 26.

 

 

 

 
JASEŁKA
Wpisany przez mgr Alicja Bryniarska   

W dniu 19 grudnia 2014r. klasa Ia pod opieką p. mgr mgr K. Widy, A. Haładyny i E. Lewickiej wystawiła spektakl pt. "Wigilia Karoliny". Kolędy pięknie zaśpiewał Paweł Kutyła. Jasełka ukazały, jak w szarzyźnie dnia codziennego, w pogoni za zyskiem i karierą zatraca się to, co najważniejsze: miłość, akceptacja, zastanowieniem nad sensem życia w obliczu Narodzenia Pana.

Spektakl łączył współczesność z historią i tradycją. Wystawiono go trzykrotnie, wszystkim się podobał. Mamy nadzieję, że także wzruszał.

 
Nasi uczniowie w konkursach
Wpisany przez mgr Halina Jodłowska   

Uczniowie naszej szkoły wzięli licznie udział w konkursach:

  • w III edycji Konkursu Literacko - Historycznego pt. "Przyszłośc nie jest krainą, którą tak łatwo opuścić - literackie wspomnienia mojej rodziny" organizowanym przez Szkołe Podstawowa nr 45 im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Krakowie. Ogłoszenie wyników po 5 marca 2015r. Udział wzięło ok. 10 osób
  • w II Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym "Oblicza przyjaźni" - udział wzięło ok. 35 osób. W ubiegłym roku w tym konkursie nasza uczennica Krystyna Król zajęła II miejsce,
  • w II Ogólnopolskim Konkursie Literackim o tytuł "Złotego pióra" - udział wzięło ok. 15 osób. Ogłosenie wyników ok. 20 kwietnia 2015r.
Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia !!

 
Życzenia Świąteczne i Noworoczne
Wpisany przez Grzegorz Czyż   

Boże Narodzenie 2014

"Zawsze ilekroć uśmiechasz się
do swojego brata i wyciągasz do Niego rękę
jest Boże Narodzenie,
Zawsze, kiedy milkniesz, by innych wysłuchać
jest Boże Narodzenie,
Zawsze kiedy rezygnujesz z zasad,
które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności
jest Boże Narodzenie,
Zawsze kiedy rozpoznajesz w pokorze,
jak bardzo znikome są Twoje możliwości
i jak wielka jest Twoja słabość,
Zawsze ilekroć pozwolisz by BÓG
pokochał innych poprzez Ciebie,
ZAWSZE WTEDY JEST BOŻE NARODZENIE"

Matka Teresa z KalkutyŁamiąc się wigilijnym opłatkiem życzymy błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Niech nowonarodzony Jezus obdarza potrzebnymi łaskami w każdym dniu nowego 2015 roku.Dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie Gimnazjum nr 2


im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Targu

 

  

 
Spektakl "WYBÓR"
Wpisany przez mgr Alicja Bryniarska   

W piątek, tj. 5 grudnia w ramach Nowotarskiego Dnia Wolontariusza we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz Fundacją im. Adama Worwy młodzież naszego gimnazjum przygotowała spektakl pt. "Wybór". Sztuka poruszała problem samotności starszego człowieka i konfliktów panujących w rodzinie, ponadto skłaniała do refleksji na temat trudnych wyborów, dokonywanych przez człowieka.

Obsada: Mateusz Gruchacz, Zofia Masłowska, Agnieszka Obirek, Aleksandra Ostapczuk, Natalia Piątek, Jakub Urbański i Jan Walasik.

Opiekunowie: mgr Alicja Bryniarska, mgr Ewa Kowal, mgr Agata Haładyna

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 55