ZPB

Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Wpisany przez Lucjan Klocek

Program zakończenia roku szkolnego 2017/2018 jest następujący:

- o godzinie 9 00 Msza Święta w Kościele NSPJ w Nowym Targu

- godzina 10 15 dla klas drugich uroczysta akademia na sali gimnastycznej

- godzina 11 00 dla klas trzecich uroczysta akademia na sali gimnastycznej

Po akademii rozdanie świadectw przez wychowawców w salach lekcyjnych

"BEAUTY IS A BEAST"
Wpisany przez Lucjan Klocek

W dniu 24.05.2018 r. po raz kolejny uczniowie Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu zaprezentowali na scenie nowotarskiego MOK  spektakl w języku angielskim pt "BEAUTY IS A BEAST" Wystąpili:

Gimnazjum nr 2: Emilia Kuruc,  Gabriela Koszarek,  Marta Misiur, Karolina Sobczak, Amelia Paw, Katarzyna Wnęk, Julia Stopka, Zuzanna Ślusarek, Sebastian Kaczmarczyk, Piotr Łacek, Michał Regiec, Oskar Fryźlewicz.

SP 11: Julia Gródek, Paulina Drabik, Nadia Knapczyk, Konrad Homoncik, Franciszek Kamiński, Grzegorz Kusper

Opracowanie: mgr Ewa Swijas Gimnazjum nr 2, mgr inż. Małgorzata Pajerska Gimnazjum nr 2, mgr Agnieszka Bryniarska SP 11.

Realizacja techniczna i artystyczna: Aleksandra Bloch, Szymon Jucha,  Serdeczne podziękowania za pomoc techniczną składamy panu Piotrowi Krzystoniowi oraz panu Janowi Szczepaniakowi.

Jest to historia pięknej księżniczki, która ma okropny charakter, sieje postrach w całym królestwie. Jedyną osobą, która pozostaje niewrażliwa na piękno Beauty jest niewidomy książę Anders, który adoruje jej młodszą siostrę Honour. kiedy Honour zostaje wybrana królową balu, a na dodatek ogłasza swoje zaręczyny z księciem Andersem, Beauty wybucha okropną złością. Wówczas chrzestna matka-wróżka postanawia dokonać przemiany, pozbawiwszy księżniczki Beauty urody i bogactwa. Porzuconą w łachmanach księżniczką zaopikuje sie Nick - skromny chłop o wyjątkowo dobrym sercu. W jego skromnej chacie Beauty uczy się wypełniania obowiązków, odpowiedzialności i opieki nad innymi. Tam też znajduje prawdziwą miłość. Dla Nicka jest gotowa zrezygnować z bogactwa i zaszczytów.

Ostatecznie jednak Królowa ogłosza dekret: wszyscy są sobie równi i równo obdarowani skarbami z królewskiego skarbca.

Opowieść kończy się weselem obydwu księżniczek.

Spotkanie z rodzicami uczniów zagrożonych ocenami niedostatecznymi
Wpisany przez Lucjan Klocek

W dniu 21-05-2018 r. (poniedziałek) o godz. 17 00 w Gimnazjum nr 2 odbędą się spotkania nauczycieli z rodzicami uczniów, którzy są zagrożeni otrzymaniem oceny niedostatecznej na koniec roku szkolnego 2017/2018.

Wywiadówki dla Klas III
Wpisany przez Lucjan Klocek

W dniu 10.04.2018 r. (wtorek) o godzinie 17 00 w naszej szkole odbędą sie spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas trzecich naszego Gimnazjum. Między innymi omawiany będzie temat zbliżających się egzaminów gimnazjalnych.

WYJAZD NAUKOWY Z FIZYKI
Wpisany przez mgr Beata Skrzypiec

Po grudniowych zmaganiach na konkursie z fizyki "Nauka wokół nas" zorganizowanym przez uczniów Gimnazjum nr 2 w ramach projektu edukacyjnego,

uczestnicy i organizatorzy tego konkursu  -  uczniowie klas 7 Szkoły Podstawowej nr 11 i ich koledzy z Gimnazjum nr 2, kontynuując przygodę z fizyką

w dniu  7 lutego 2018r wzięli udział w integracyjnym wyjeździe naukowym.

W nagrodę za najlepsze wyniki, laureatom konkursu ufundowano wyjazd dzięki uprzejmości Dyrekcji i Rady Rodziców obu szkół.

W programie wycieczki był :

1) Wykład i pokaz sztucznego nieba w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach.

2) Zwiedzanie Muzeum Lotnictwa w Krakowie.

3) Wykład połączony z pokazem doświadczeń na temat ruchu i sił w przyrodzie w Instytucie Fizyki UJ w Krakowie.

Serdecznie dziękujemy za opiekę podczas wycieczki pani Monice Gołdyn,

panu Robertowi Piszczowi oraz panu Tomaszowi Obrusikowi