ZPB

Zadowolony Konsument

Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu
Prośba do rodziców o wypełnienie ankiety
Wpisany przez v-ce Dyrektor mgr Urszula Sięka

Zwracamy się z prośbą wypełnienie ankiety dotyczącej opieki zdrowotnej dzieci i młodziezy.Ankieta znajduje się na stronie NIK-u pod adresem :

Link aktywny po kliknięciu.

Wywiadówka
Wpisany przez v-ce Dyrektor mgr Urszula Sięka

Informujemy, że pierwsze, w roku szkolnym 2017/2018, zebrania z rodzicami odbędą się 14.09.2017 ( czwartek ) o godzinie 18.00

JESTEŚMY LAUREATAMI!
Wpisany przez mgr Alicja Bryniarska

Gimnazjum nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego to szkoła z tradycjami. Jedną z wielu jest szkolny wolontariat, prowadzony przez panie: Alicję Bryniarską, Agatę Haładynę i Ewę Kowal.

W 2007 r. po raz pierwszy wzięliśmy udział w Małopolskim Projekcie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, przygotowującym uczniów gimnazjów do niesienia pomocy potrzebującym. Już wówczas udało się stworzyć grupy wolontariuszy, które chętnie pomagały innym.

W roku 2007 zostaliśmy też laureatami tego projektu, w ramach którego opracowaliśmy szereg akcji pod hasłem „Być dla bliźniego świadkiem miłosiernej miłości”. Tytułem laureata zostaliśmy również nagrodzeni w 2011 roku za projekt „Troskliwa dłoń i współczujące serce”.

W ciągu tych 10 lat szkolny wolontariat ani na chwilę nie przestał działać! Corocznie wspieramy Szlachetną Paczkę, Pola Nadziei, Salezjański Ośrodek Misyjny „Bosconia” w Peru, współpracujemy z Domem Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu.

W tym roku po raz kolejny nasze zaangażowanie zostało docenione. Zdobyliśmy nagrodę główną i tytuł laureata Małopolskiego Projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”, którego organizatorem jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Małopolski Kurator Oświaty. W związku z tym w dniach 03 – 08 czerwca 2017r. pojechaliśmy na pielgrzymkę do Włoch.

Spektakl w języku angielskim "Teen Angel"
Wpisany przez Nauczyciele języka angielskiego

W  dniu 19.05.2017 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu odbył się angielskojęzyczny spektakl w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu. Sztuka D.M. Larsona zatytułowana „Teen Angel” spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem młodej widowni. Tematyka poruszająca problem rozwiązywania swoich problemów oraz wykorzystania drugiej szansy, jaką czasem otrzymujemy od losu, a także wątek rozwijania się prawdziwego uczucia głównych bohaterów poruszał do głębi, zwłaszcza przekazany przez młodych aktorów w tak przekonujący sposób. Uczniowie na scenie odegrali swoje role bardzo artystycznie i zebrali zasłużone oklaski nie tylko od kolegów z własnej szkoły, ale także od zaproszonych szkół z miasta i okolicy.

To naprawdę wspaniały przykład rozwijania swoich zdolności, wychodzący poza szkolną ławkę. Nie sposób przecenić takiej formy pracy, która wykorzystuje różne możliwości młodego człowieka : począwszy od umiejętności językowych i artystycznych, poprzez rozwijanie kreatywności, a nawet osobowości uczniów. Spektakl w języku obcym to wyzwanie zarówno dla przedstawiających, jak i dla widowni. Ale wielomiesięczna praca przyniosła oczekiwany efekt. Uczniowie odebrali zasłużone gratulacje.

Młodzi artyści o spektaklu: „ To naprawdę wspaniałe przeżycie. Przygoda, która zostanie zapamiętana na długo. Bez mrugnięcia okiem piszemy się na kolejne takie przedsięwzięcia, pomimo ogromu pracy i wysiłku włożonego w przygotowanie tego przedstawienia”.

Dzień otwarty - wywiadówki
Wpisany przez Dyrekcja szkoły

Informujemy, że dnia 22 maja (poniedziałek) o godzinie 1700 odbedą się w naszej szkole spotkania z rodzicami przede wszystkim uczniów zagrożonych końcoworocznymi ocenami niedostatecznymi. Wszystkich rodziców chcących skontrolować postępy swoich dzieci serdecznie zapraszamy.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>