ZPB

Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu
WOLONTARIAT
Wpisany przez mgr Alicja Bryniarska

W piątek 18.11.2016 r. spora grupa gimnazjalistów udała się na wycieczkę do Opactwa Benedyktyńskiego w Tyńcu. Uczniowie nie tylko poznali tysiącletnią historię klasztoru, zwiedzając go pod okiem przewodnika, ale również wzięli udział w warsztatach "Chrzest 966 - śladem narodzin Polski". Wszyscy świetnie się bawili, podążając śladem ówczesnych postaci, poznając mapę sredniowiecznej Polski. Podsumowaniem był udział w wielkoformatowej grze planszowej oraz samodzielne odbicie pamiątkowej reprodukcji metodą sitodruku :)

WYWIADÓWKI
Wpisany przez Dyrekcja szkoły

Informujemy, że 30 listopada 2016r. (środa) o godz. 1700 odbędą się spotkania rodziców z nauczycielami. Szczegółowy harmonogram będzie dostępny w dniu wywiadówek.

XVII Kwesta Nowotarska
Wpisany przez Grzegorz Czyż

W dniu 1 listopada 2016 roku członkowie Samorządu Szkolnego brali udział w XVII Kweście Nowotarskiej na cmentarzu miejskim. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na renowację zabytkowych nagrobków.

Wycieczka naukowa do Krakowa
Wpisany przez Grzegorz Czyż

Dnia 18 października 2016 roku odbyła się wycieczka szkolna do Krakowa. W wyjeździe naukowym wzięli udział gimnazjaliści klas trzecich ( 50 osób). Uczniowie zwiedzili Wydział Chemii Uniwersytetu Jagielońskiego, gdzie brali udział w pokazie pt." Spotkania z ciekawą chemią". W ramach tego spotkania zostały przedstawione oraz omówione interesujące doświadczenia chemiczne. Gimnazjaliści wysłuchli również krótkiego wykładu z historii chemii.

Kolejnym punktem wycieczki był Ogród Doświadczeń czyli park edukacyjny z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki.

Ślubowanie
Wpisany przez zespół2

Dnia 28.09.2016 odbyła się akademia podczas,której odbyło się pasowanie pierwszej klasy na uczniów Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu. Podczas niej musieli oni wykazać się wiedzą na temat swojej nowej szkoły, ponieważ ich starsi koledzy i koleżanki zadawali im czasami bardzo trudne pytania na jej temat. Znalazło się także miejsce na taniec. Każda pierwsza klasa musiała wystawić jedną osobę, która miała tańczyć z dziewczynami z trzeciej klasy. Nie zabrakło też czasu na trochę sportu i również tak jak poprzednim razem, każda klasa musiała wybrać jedną osobę, która startowała w biegach. Pierwszy bieg nie był taki trudny ale za drugim razem trzecioklasiści zakręcili swoimi młodszymi kolegami. To już nie było takie łatwe ale wszystkim udało się bezproblemowo ukończyć wyścig. Po każdej konkurencji sędziowie przyznawali punkty. Pod koniec akademii zostały ogłoszone wyniki:

• 3 miejsce- I B

• 2 miejsce- I C

• 1 miejsce- I A

Całą akademię przygotowali uczniowie klasy III C i III D pod przewodnictwem: mgr. Ewy Kowal, mgr Gabrieli Dudy i mgr. Ewy Lewickiej. Im bardzo dziękujemy za poświęcenie swojego czasu na przygotowanie akademii a pierwszoklasistom życzymy wielu osiągnięć w nauce i sporcie.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>