Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu
Akcja „Młodzież gimnazjum czyta bajki przedszkolakom”
Wpisany przez mgr Beata Fiedor

W dniu 30 kwietnia 2015r. w ramach akcji „Młodzież gimnazjum czyta bajki przedszkolakom” nasi uczniowie i uczennice z klasy I i III czytały bajki najmłodszym z przedszkola "Wesoły Korowód" w Nowym Targu.

Oto kilka zdjęć z naszych odwiedzin.

Spektakl "Beauty Is a Beast”
Wpisany przez Grzegorz Czyż

W dniu 8.05.2015 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbył się spektakl w języku angielskim pt. "Beauty Is a Beast”, przygotowany przez uczniów naszej szkoły w oparciu o sztukę D.M Larsona. Przedsięwzięcie zostało przygotowane z dużym rozmachem – 22 uczniów pracowało nad spektaklem pod opieką trzech nauczycielek języka angielskiego. Opracowano spektakularną scenografię oraz znakomicie dobrane tło muzyczne.

Uczniowie mieli przed sobą trudne zadanie: role były długie, sporo czasu zajęło nauczenie się ich na pamięć. Do tego doszło jeszcze szlifowanie formy aktorskiej, opracowanie odpowiednich kostiumów i przede wszystkim -  doskonalenie języka obcego. Kilkumiesięczne próby przyniosły oczekiwany efekt: widowisko obejrzało łącznie ponad 600 widzów, w tym uczniowie i nauczyciele z zaproszonych szkół gimnazjalnych i podstawowych, oraz zaproszeni przedstawiciele władz oświatowych naszego miasta. Sami uczniowie z pewnością nie żałują trudu: to piękna przygoda, którą zapamiętają na długo. A osiągnięć językowych nie sposób przecenić.

Jesteśmy obecni takze w sieci. Zapraszamy TUTAJ

Wybory w szkole
Wpisany przez mgr Marek Bocheński

WYBORY PREZYDENCKIE W GIMNAZJUM

W niedzielę 10 maja odbędą się wybory prezydenta Polski. Tymczasem już teraz możemy powiedzieć jakim poparciem cieszą się kandydaci na urząd prezydenta u uczniów z naszego Gimnazjum. Zgłaszając szkołę do programu edukacyjnego "Młodzi głosują", z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, uczniowie mogi dokonać świadomego wyboru Prezydenta spośród 11 kandydatów na ten zaszczytny urząd.

Spotkania z rodzicami
Wpisany przez Dyrekcja szkoły

Informujemy, że 15 kwietnia 2015r. o godz. 18:00 odbędą sie zebrania z rodzicami uczniów klas III (wywiadówki). Rodziców uczniów klas I i II zapraszamy na "dzień otwarty" o tej samej porze.

Wielkanoc
Wpisany przez Grzegorz Czyż

Po raz kolejny Bóg w swym miłosierdziu pozwala nam zanurzyć się

w Misterium Paschalnym Chrystusa.

Na ten święty czas modlitewnego zjednoczenia

z Ukrzyżowanym i Zmartwychstałym Panem

życzymy doświadczenia głębokiej ciszy pustego grobu,

który jest znakiem nadziei, zwycięstwa dobra nad złem, zycia nad śmiercią,

radości ze spotkania z Mistrzem,

pokoju, którego jest Dawcą i źródłem.

Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy oraz obfitości łask

od Żyjącego na wieki życzą:

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, pracownicy i uczniowie

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Targu