ZPB

Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu
Konkurs z fizyki
Wpisany przez mgr Beata Skrzypiec

W dniu 15 grudnia 2017 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs z Fizyki. W konkursie wzięło udział 32 uczniów

z klas VII Szkoły Podstawowej nr 11 oraz 27 uczniów Gimnazjum nr 2.

Organizatorami konkursu byli uczniowie gimnazjum biorący udział w projekcie edukacyjnym pt.:

"Nauka bliżej nas" pod opieką mgr Beaty Skrzypiec.

Grupa projektowa wspierana przez mgr Gabrielę Dudę i mgr Beatę Skrzypiec opracowała zestaw pytań

oraz sprawdziła poprawność odpowiedzi.

Celem przeprowadzonego konkursu było:

- rozbudzanie zainteresowań fizyką

- inspirowanie uczniów do poznawania świata i praw fizyki nim rządzących

- utrwalania poznanych zagadnień

- stworzenie możliwości zdrowej rywalizacji szkolnej

Laureaci konkursu w szkole podstawowej:

1. Kacper Biel kl. 7a 40pkt/41pkt

2. Blańda Wiktoria kl.7b 38pkt/41pkt

2. Średniawa Jakub kl.7a 38pkt/41pkt

Laureaci konkursu w gimnazjum:

klasa II

1. Maciej Brożek 28pkt/28pkt

2. Amelia Paw 22pkt/28pkt

2. Tomasz Mościcki 22pkt/28pkt

klasa III

1. Oskar Maciaszek 24pkt/29pkt

2. Karol Luberda 23pkt/29pkt

3. Jakub Jarząbek 22pkt/29pkt

Dziękujemy za uczestnictwo w konkursie i gratulujemy wspaniałych wyników!

mgr Gabriela Duda, mgr Beata Skrzypiec, gimnazjaliści uczestniczący w projekcie

Wpisany przez Lucjan Klocek

W czwartek 30 listopada 2017 r. w naszej szkole odbędą się spotkania z rodzicami.

Wszystkich rodziców zapraszamy na godz. 17.00.

Egzamin próbny dla klas III
Wpisany przez Lucjan Klocek

Informujemy że próbny egzamin gimnazjalny dla uczniów klas III odbędzie się w dniach 27, 28 listopada oraz 01 grudnia 2017 r.

Kampania "19 Dni przeciw przemocy"
Wpisany przez mgr Weronika Pacyga

W dniach od 1 listopada do 19 listopada 2017 r. nasze Gimnazjum brało udział w międzynarodowej kampanii „19 dni  przeciw przemocy wobec dzieci”, zorganizowanej przez fundację „Szczęśliwe jutro”. Uczniowie brali udział w różnych zajęciach profilaktycznych. We wszystkich klasach II i III zostały przeprowadzone godziny wychowawcze nt „ Złość, agresja, przemoc”, „Jak sobie radzić z przemocą i agresją w naszej szkole”.  Pięć osób z klasy III d przygotowało gazetkę szkolną  nt. „Dyskryminacja ze względu na stan zdrowia”. W klasach II funkcjonariusze policji p. Dorota  Garbacz i p. Rafał Skrobot przeprowadzili zajęcia dot. cyberprzemocy. Przedstawiciele  klas II i III (9 osób) zostali wytypowani do udziału  w międzyszkolnych zajęciach sportowych i plastycznych „Mówimy stop przemocy, gramy Fair play” prowadzonych przez CF Podhale.  Pani dyrektor i pani pedagog wzięły udział w spotkaniu „Tylko przez współpracę możemy faktycznie pomagać”, mającym na celu pogłębienie współpracy między instytucjami pracującymi na rzecz dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Gminę Nowy Targ.

W dniu 16.11.2017 w MOK odbyło się podsumowujące spotkanie wszystkich
szkół biorących udział  w kampanii, prezentacja przygotowanych materiałów oraz projekcja filmów nakręconych przez wybrane szkoły.

Prośba do rodziców o wypełnienie ankiety
Wpisany przez v-ce Dyrektor mgr Urszula Sięka

Zwracamy się z prośbą wypełnienie ankiety dotyczącej opieki zdrowotnej dzieci i młodziezy.Ankieta znajduje się na stronie NIK-u pod adresem :

Link aktywny po kliknięciu.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>